Atrakcje Gniezna i okolicy

Gniezno to pierwsza stolica Polski i wiąże się z licznymi atrakcjami turystycznymi. Atrakcje Gniezna to przede wszystkim Katedra Gnieźnieńska, która mieści się na Wzgórzu Lecha. W Katedrze znajduje się trumienkę Św. Wojciecha, w której mieszczą się jego relikwie. Duża atrakcją są Drzwi Gnieźnieńskie wykonane z brązu i przedstawiające sceny z życia Świętego Wojciecha.

W podziemiach katedry można zobaczyć między innymi najstarszy napis nagrobny z roku 1006. Panoramę Gniezna można podziwiać z wieży Katedry. Na wzgórzu Lecha mieści się również Muzeum Archidiecezjalne, jest ono jednym z najzasobniejszych muzeów kościelnych w naszym kraju. W muzeum archidiecezjalnym znajduje się również skarbiec katedralny.

Atrakcje gnieźnieńskie nie kończą się tylko na katedrze. Przez Gniezno przebiegają trzy szlaki turystyczne: Szlak Romański, który został utworzy głównie dla młodzieży interesującej się historią, Wielkopolska Droga św. Jakuba, oraz szlak Piastowski. Szlak Piastowski jest jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków turystycznych w Polsce. Trasa ta odtwarza przemieszczanie się piastowskich władców pomiędzy czterema grodami. Na trasie tego szlaku znajduje się Muzeum Początków Państwa Polskiego, które posiada różnego rodzaju zbiory zarówno historyczne, archiwalne jak i archeologiczne.

Można także tam zobaczyć makietę Grodu Gnieźnieńskiego. Szczegóły dotyczące  Szlaku Piastowskiego znajdują się na stronie www.szlakpiastowski.com.pl. W biurze organizacji turystycznej Szlaku Piastowskiego pracują kompetentne, młode osoby, które z przyjemnością udzielą turystom szczegółowych informacji, odpowiedzą na wiele pytań.

Kolejnym Punktem godnym obejrzenia jest neogotycki kościół z początku XX wieku pw. Niepokalanego Poczęcia NMP we wsi Lednogóra.

Turyści lubiący czynnie spędzać wolny czas mogą skorzystać z odległego o ok. 500m od naszego hotelu krytego basenu, sauny, siłowni, fitnes klubu, dostępnych jest również kilka kortów tenisowych - na otwartym powietrzu lub pod dachem.

Po męczącym dniu spędzonym na zwiedzaniu Gniezna i po czynnym wypoczynku zapraszamy do naszej Restauracji serwującej smaczne dania, oferującej duży wybór win, drinków i innych trunków, a od wczesnej wiosny również do ogrodu i na dania z grilla.

Atrakcje Gniezna i okolicy
PFR Tarcza Finansowa